facebook

Demo

ac head

Lokalizacja i dojazd

Lokalizacja

Od roku 2019, terenowa stacja badawcza Akcja Carpatica mieści się w sąsiedztwie nieistniejącej już łemkowskiej miejscowości Rostajne (N 49° 30' 16" E 21° 25' 28"), gmina Krempna, w województwo Podkarpackie. Obóz położony jest na terenie Magurskiego Parku Narodowego, na prawym brzegu Wisłoki.

Dojazd samochodem

Z Gorlic, Jasła oraz Dukli należy się kierować do Nowego Żmigrodu. Z Nowego Żmigrodu do Krempnej. Z Krempnej w kierunku miejscowości Grab (przez Kotań i Świątkową Małą) drogą numer 992. Po 7,2 kilometrach od centrum Krempnej należy skręcić w lewo, w leśną, utwardzoną drogę. Przy drodze znajdują się dwa seledynowe słupki z pomarańczowymi flagami. Po około 100 metrach jest biało-zielony szlaban. Jeśli jest zamknięty to dalej należy iść pieszo.

Dojazd autobusem

Połączenia autobusowe PKS tylko z Jasła! Z Jasła odjeżdżają autobusy jadące w kierunku miejscowości Grab. Wszystkie autobusy jadą przez Nowy Żmigród oraz Krempną. Ponieważ w trakcie dnia odjeżdżają zazwyczaj 3 autobusy, radzimy przed zaplanowaniem wyjazdu odwiedzić stronę z rozkładem jazdy: http://www.krempna.pl/art,146,rozklad-jazdy-pks-jaslo.html. Należy wysiąść na przystanku Rostajne - Osada i cofnąć się  ok. 1 km, drogą asfaltową w kierunku z którego przyjechał autobus (kierunek Krempna). Można także poprosić kierowcę o zatrzymanie się przy wejściu na drogę prowadzącą do obozu.

Karpaty -  Beskid Niski, Polany